Jenprotendnešnídenband

Hudební formace Jenprotendnešnídenband vznikla v roce 2006. Již od prvopočátku v kapele působí Pavel Doležal (elektrická kytara), Jan Doležal (bicí), Lukáš Michna (zpěv), Robin Lefner (viola), Martin Ferkovič (akustická kytara), Vojtěch Kabelka (syntezátor) a Lešek Řezáč (foukací harmoniky). Na bázi prvotních motivů kytaristy a textaře Pavla Doležala pak tato sestava skladbám vtiskla současné aranžmá. To je výrazně ovlivněno moravskou melodikou a harmonizací, určováno psychedelickým cítěním až tranceovým pojetím skladeb. 

Pilířem skladeb jsou zvukomalebné plochy kytaristy Pavla Doležala, grafika a malíře, který svými netradičními harmonickými postupy barví skladby do podmanivých nálad. Výrazně expresivní projev bubeníka Jana Doležala vyvolal pozornost dalších hudebních těles, ve kterých dlouhodobě či příležitostně působí (In vino musica, Resonance,, Sanitka, Hradišťan, Tomáš Kočko Orchestr aj.).

Osobitost kapely určují dráždivě emotivní vokály Lukáše Michny, semifinalisty soutěže Česko hledá SuperStar II a Česko Slovenská SuperStar a svěřence hlasového pedagoga prof. Eduarda Klezly. Nadžánrovost hudby podtrhuje invenční klávesista Vojtěch Kabelka, kterého mj. zná široké publikum jako alternujícího baskytaristu -123min či DJ Fishe DnB scény.

Melodické linky obohacuje odkojenec houslového mága prof. Krobota Robin Lefner, který však hraje také na violu, elektrický kvintol, housle či mandolínu. Martin Ferkovič svou nenápadnou, leč inteligentní hrou na akustickou kytaru doplňuje harmonickou i rytmickou strukturu a zvukovou celistvost završuje Lešek Řezáč, známý mezižánrovými experimenty s africkými hudebními nástroji v rámci dalších hudebních projektů. .

Z mnoha vystoupení na tuzemských pódiích lze vzpomenout zajímavé lokace jako brněnský Antropos, interiéry i exteriéry mikulovského zámku, ekologickou farmu Lampl v Sedleci či přírodní amfiteátr v Kurdějově. Skupina vystupuje v současnosti příležitostně.